Co musisz wiedzieć o konstrukcjach fotowoltaicznych

zyskiwaniu darmowej energii.Energetyka słoneczna w WikipediiEnergetyka słoneczna ? gałąź przemysłu zajmująca się wykorzystaniem energii promieniowania słonecznego zaliczanej do odnawialnych źródeł energii. Od początku XXI wieku ro

Co musisz wiedzieć o konstrukcjach fotowoltaicznych Chęć zainwestowania w panele fotowoltaiczne może okazać się bardzo korzystna, ale warto na początku skonsultować się z odpowiednią firmą, np. . Dzisiaj o konstrukcjach paneli oraz pozyskiwaniu darmowej energii.

Energetyka słoneczna w Wikipedii

Energetyka słoneczna ? gałąź przemysłu zajmująca się wykorzystaniem energii promieniowania słonecznego zaliczanej do odnawialnych źródeł energii. Od początku XXI wieku rozwija się w tempie około 40% rocznie. Globalne inwestycje w energię słoneczną w 2014 wyniosły 149,6 mld dolarów. W 2014 roku łączna moc zainstalowanych ogniw słonecznych wynosiła 180 GW(wzrost o 40 GW w stosunku do 2013 roku) i zaspokajały one 0,8% światowego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energetyka_słoneczna


Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne i coraz częściej stosowane w budownictwie oraz modernizacji starszych budynków. Jednako o co chodzi z całym tym odnawialnym źródłem energii? W skrócie jest to wykorzystanie energii, która nie zużywa się po jakimś czasie, czyli wszelkie spalanie czegokolwiek nie klasyfikuje się do takich źródeł.

Co może być takim źródłem energii? Dzisiaj stosuje się kilka różnych: wiatr (elektrownie wiatrowe), ciepło geotermalne oraz energię solarną. I to właśnie to ostatnie źródło odnawialnej energii jest bardzo popularne, nawet w Polsce. Pewnie każdy widział panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu budynku mieszkalnego.


Co robią panele fotowoltaiczne

Fotowoltaiczne panele mają za zadanie przetwarzać energię słoneczną na prąd elektryczny. Z roku na rok wymyśla się coraz to nowe rodzaje paneli, które są wydajniejsze od swoich poprzedników. Co ciekawe ta technologia nie jest aż tak nowa i niedostępna jak mogłoby się wydawać. Małe panele od lat stosuje się w kalkulatorach, oczywiście są one dużo bardziej prymitywne i mniej wydajne, jednak zasada działania pozostaje taka sama.

W panelach fotowoltaicznych najważniejsze jest dobre umiejscowienie, aby miały jak największą styczność z promieniami słonecznymi. Ich wydajność zależy również o szerokości geograficzne i niestety w Polsce osiągają one gorsze wyniki niż np. w słonecznej Kalifornii.