Czy zegarek jest dobrym prezentem?

k w zegarmistrzostwie od czasu wynalezienia włosa. Do tej pory osie przekładni zegarowej pracowały w metalowych łożyskach, co wpływało na zużycie części i utratę dokładności. Zegarmistrz Fatio wpadł na pomysł zastosowania rubinu j

Czy zegarek jest dobrym prezentem?

Do tej pory osie przekładni zegarowej

Przez sto następnych lat powstało wiele dzieł sztuki zegarmistrzowskiej. Wśród nich był zegar z wychwytem kotwicowym, uznany za najważniejszy wynalazek w zegarmistrzostwie od czasu wynalezienia włosa. Do tej pory osie przekładni zegarowej pracowały w metalowych łożyskach, co wpływało na zużycie części i utratę dokładności. Zegarmistrz Fatio wpadł na pomysł zastosowania rubinu jako łożyska, zarówno na końcu czopa, jak i w otworze płyty. Wprowadzony również został do użytku i produkcji zegarek automatyczny. Był on w stanie sam się nakręcać przez specjalny system ochrony przed wstrząsami. Zastosowano w nim tourbillon, czyli urządzenie obiegowe wychwytu mające kompensować wpływ grawitacji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar


Idealny zegarek

W jaki sposób wybrać zegarek dla siebie? Mogłoby się wydawać, że nic w tym trudnego, wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep z zegarkami i wybrać ?najładniejszy? model. Jednak zanim pokierujemy się tylko wyglądem estetycznym zegarka, warto wziąć pod uwagę także inne rzeczy, takie jak chociażby wykorzystywany mechanizm, możliwe funkcje, typu alarm czy datownik oraz ogólne cechy zegarka, czyli czy na przykład jest wodoodporny, ma podświetlaną tarczę i tak dalej. W jaki więc sposób dokonać wyboru? W internecie chociażby są dostępne różnego rodzaju porównywarki zegarków, a także rankingi tych modeli, które cieszą się największym zainteresowaniem. Warto z nich skorzystać.


Szczególna teoria względności Einsteina wprowadziła do

Szczególna teoria względności Einsteina wprowadziła do fizyki nowe pojęcie czasu. Okazało się, że upływ czasu zależny jest od prędkości układu odniesienia, w którym się go mierzy. Jeżeli znajdujemy się na powierzchni Ziemi i mija nas przyjaciel w statku kosmicznym poruszającym się z prędkością zbliżoną do prędkości światła w próżni, wydaje nam się, że jego zegar chodzi wolniej od naszego (dylatacja czasu). W życiu codziennym różnice te są niemierzalne, jednak w przypadku układów poruszających z prędkościami zbliżonymi do prędkości światła w próżni różnica pomiaru jest już bardzo duża.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas