Dobry dywan, to dobry dywan

ardziej popularne są wnętrza o dość prostym wyposażeniu, utrzymane najlepiej w monotonnej kolorystyce, to jednak wystrój wnętrz zależy w dużej mierze od charakteru i gustu właściciela. Co zrobić, aby nasze wnętrze stało się jedyne

Dobry dywan, to dobry dywan nowoczesne dywany
Nie potrzeba wiele, aby wprowadzić do pokoju ciepły styl. Najczęściej wystarczą jednak odpowiednio dopasowane. Zachęcam do lektury

Ekstrawagancki wystrój wnętrz

Chociaż obecnie najbardziej popularne są wnętrza o dość prostym wyposażeniu, utrzymane najlepiej w monotonnej kolorystyce, to jednak wystrój wnętrz zależy w dużej mierze od charakteru i gustu właściciela. Co zrobić, aby nasze wnętrze stało się jedyne w swoim rodzaju?

Wiele osób w tym celu decyduje się na wybór ciekawego dywanu, który może uczynić wnętrze bardziej eleganckim lub ekstrawaganckim. Istnieje bowiem bardzo szeroka gama produktów, z których każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Nietypowe dywany często sprzedawane są na specjalne zamówienie, a i nierzadko się zdarza, że są one wykonywane ręcznie, jednak z tego tytułu cena takiego asortymentu może być znacząco wyższa.


Dywan... warto czy nie...

Dywany na podłogach zwiększają przytulność i odczucie ciepła w pomieszczeniu, dlatego kiedy masz chłodne w wyglądzie pomieszczenie, dywan zawsze się przyda. Pośród obecnie dostępnych dywanów we wszelkiego rodzaju marketach można znaleźć wzór idealnie dopasowany do naszego pomieszczenia. Jeżeli mamy pokój w stylu skandynawskim to dywan w geometryczne wzory będzie idealny. Dobrze sprawdzi się też dywan, a'la futro z owcy (może być prawdziwa), jednak nie każdy lubi takie rozwiązania.

Ogólnie rzecz biorąc dywan to praktycznie zawsze dobry pomysł i pasuje nawet do minimalistycznie urządzonych pomieszczeń. Jego dodatkową zaletą jest też izolacja od zimnej podłogi, więc brak ogrzewania podłogowego staje mniejszym problem, gdy mamy pod stopami dywan.


Chodnik- definicja

Chodnik ? rodzaj dywanu, wyrób włókienniczy w postaci pasa tkaniny wykonanej najczęściej z okrywą runową lub pętelkową, służący do przykrywania fragmentów podłogi. Pełni funkcję dekoracyjną i zabezpieczającą podłogę w miejscach najbardziej narażonych na zużycie. Chodniki produkuje się w szerokościach od 50 do 140 cm. Długość chodnika jest wielokrotnie większa od szerokości, co jest jedną z cech odróżniających je od dywanów.

Do niedawna (obecnie niezmiernie rzadko), na wsiach, na potrzeby własne wykonywano tzw. szmaciaki. Chodniki te wykonywano przy pomocy prostych warsztatów tkackich na osnowie lnianej lub konopnej, wątkiem ze ścinków różnokolorowych tkanin, dzianin, futer, pociętej starej odzieży itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chodnik_podłogowy