Przygotowanie do budowy domu

geodezja Środa Śląska Budowa domu metodą gospodarczą to duże przedsięwzięcie wymagające poświęcenia sporo czasu i zaangażowania.
Planując takie rozwiązanie kierujemy się przede wszystkim możliwością zaoszczędzenia pieniędzy, które przeznaczyć można dzięki temu na lepszej jakości materiały czy też wykończenie budynku. Zanim jednak to nastąpi, konieczne jest odpowiednie przygotowanie do budowy, które obejmować będzie nie tylko wybór projektu czy wyrównanie terenu, ale również dopełnienie niezbędnych formalności.

Jedną z nich jest na pewno sporządzenie map w celach projektowych ? to zadanie należy do geodety z odpowiednimi uprawnieniami.

Oprócz tego konieczne jest dostarczenie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę.

O czym pamiętać budując dom?

Budowa domu metodą gospodarczą to nie lada wyzwanie i przedsięwzięcie, z którym nie każdy jest w stanie sobie poradzić.
Przede wszystkim trzeba zacząć od samego projektu, który będzie uwzględniał potrzeby wszystkich domowników.

Oprócz tego należy zastanowić się nad materiałami zapewniającymi odpowiednią izolację cieplną oraz rodzajem instalacji.

Oczywiście nie można też zapominać o niezbędnych formalnościach, bez których budowa nie może rozpocząć się legalnie.

Konieczne będzie więc wezwanie geodety, który wyznaczy granice działki i sporządzi mapy do celów projektowych. W takim projekcie znaleźć się muszą nie tylko informacje jak będzie usytuowany dom, ale również jak zostaną poprowadzone instalacje i przyłącza.

Zadania geodety na placu budowy

geodezja Środa Śląska Podczas budowy domu konieczne jest dopełnienie wszelkich formalności, dzięki którym budynek stanie na działce legalnie.
Aby tak się stało, konieczne jest skorzystanie z usług geodety. Specjalista musi pojawić się na placu budowy kilkukrotnie.

Przede wszystkim wyznacza granice działki oraz miejsca doprowadzenia przyłączy.

Warto też skorzystać z jego usług jeszcze przed sfinalizowaniem kupna ziemi, aby dowiedzieć się jak dokładnie przebiegają granice.

Ważnym zadaniem dla geodety jest również sporządzenie mapy do celów projektowych oraz wyznaczenie na terenie działki miejsca, w którym dokładnie stanie nasz dom.

Pamiętajmy przy tym, aby skorzystać z pomocy specjalisty z odpowiednimi uprawnieniami. .
Dodane: 29-10-2018 00:54

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Środa Śląska

Widok do druku:

geodezja Środa Śląska