
W większych instalacjach stosuje się wyłącznie
W instalacjach obejmujących jeden budynek woda może krążyć w wyniku zmian gęstości przy zmianach temperatury (CO grawitacyjne) lub jej przepływ jest wymuszany pompą. W większych instalacjach stosuje się wyłącznie systemy z wymuszonym obiegiem. Z uwagi na to, iż ogrzewanie grawitacyjne wymaga zastosowania rur o większej średnicy i większej powierzchni grzejników (znacznie mniejszy przepływ czynnika grzewczego przez grzejniki), obecnie prawie w ogóle nie jest stosowane. Także w małych budynkach (np. domach jednorodzinnych) stosuje się obieg wymuszony.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie
Elastyczność pracy elektryka
Bardzo często powstaje konieczność skorzystania z pomocy elektryka w późnej porze nocnej. Wielu elektryków, którzy zakładają własne firmy świadczące usługi elektryczne decyduje się na całodobowy profil działalności. Jest to owszem, o wiele bardziej męczący system pracy, ale jednak dzięki temu można znacznie zwiększyć liczbę klientów korzystających z usług danej firmy. Taka elastyczność pracy elektryka sprawia, że klienci, u których w domu nastąpiła awaria mogą poprosić o pomoc w dowolnej porze. Ma to znaczenie zwłaszcza w większych miastach, ponieważ żyjący tam ludzie prowadzą bardzo napięty styl życia i w związku z tym naprawy wolą przeprowadzać na przykład w godzinach wieczornych.
Edukacja elektryka
Podczas kursu na zawodowego elektryka coraz częściej możemy spotkać się z różnymi rodzajami programowania. Otóż, jak może niewiele osób wie, odpowiednie zaprogramowanie urządzenia jest często połączone z jego typowo elektrycznymi funkcjami. Dlatego też wielu specjalistów w zakresie naprawy instalacji elektrycznych musi posiadać także wiedzę z zakresu pisania programów, które odpowiednio pokierowałyby działaniami urządzenia. W dzisiejszych czasach coraz więcej sprzętów jest uzbrojonych w skomplikowane elementy elektryczne, którym muszą zostać zadane odpowiednie nastawy tak, aby cały układ działał sprawnie.