Prestiż i oszczędność

nia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wart

Prestiż i oszczędność

Warto wiedzieć

Pomysł stworzenia wirtualnego biura pojawił się już w 1994 r. Osobą, która chciała ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i wpadła na pomysł stworzenia takiego miejsca był Ralph Gregory. Przeprowadził on obserwacje, z których wynikało, że szerokie grono przedsiębiorców nie potrzebuje prowadzenia własnego biura i chce zaoszczędzić koszty. Idea wirtualnego biura zyskała na wartości i już w 1995 roku pojawili się pierwsi klienci. Firma założona przez Ralpha Gregory funkcjonuje do dziś i cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro


Kto może skorzystać

Czym jest wirtualne biuro? To typ usługi polegający na wynajmowaniu adresu korespondencyjnego dla firmy. Dla wielu rodzajów działalności może to mieć duże znaczenie. Koszty takiej usługi nie są zbyt wysokie. Jeżeli chcesz, żeby korespondencja firmowa zawsze trafiała tam gdzie trzeba, jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o przesyłkach, ale nie masz innej możliwości - to warto skorzystać.

Większość takich biur posiada również możliwość wynajęcia sali na spotkania, kserowania dokumentów, lub nawet doradztwa prawnego. Zanim zdecydujesz się na konkretnego usługodawcę, dobrze przejrzyj oferty.


Młode przedsiębiorstwa - jak prowadzić biuro?

Młode przedsiębiorstwa potrzebują swoich siedzib, jednak często jest to duży koszt, który przewyższa ich możliwości finansowe. Na starcie działalności kwestie pieniędzy mogą stanowić spory problem, dlatego warto ograniczyć zbędne wydatki i jednym ze sposobów, by to zrobić, jest przeniesienie siedziby firmy do wirtualnego biura. Będziemy z niego często mogli korzystać w tradycyjny sposób, jednak takie rozwiązanie odznacza się mniejszymi kosztami oraz prostotą. Do takiego biura mamy dostęp wtedy, gdy potrzebujemy, jednak nie musimy płacić za czas, którego w nim nie spędzamy. Dzięki temu możemy wydać znacznie mniej, nie rezygnując tym samym z komfortu oraz możliwości przyjmowania interesantów w przyjemnych warunkach.